featured

Bahçeşehir Koleji’nden yeni deprem farkındalığı projesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi D Grubu 5. hafta maçında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda İspanya temsilcisi Surne Bilbao’yu ağırlayan Bahçeşehir Koleji, 2019-2020 sezonundan bu yana sürdürdüğü deprem farkındalığı projesine bir yeni halka daha ekledi.

Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının 11. maddesi olan Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar konusunun “#SallanmadanHazırlanalım’’ sloganıyla destekçisi olan Kırmızı Ejderhalar, 11. maddenin rengi olan turuncuyu bu maçlık formasına taşıyarak Avrupa çapındaki tüm izleyenlere ne zaman gelebileceği belli olmayan deprem tehdidini hatırlatmayı amaçladı.

Bunun yanında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nu dolduran binlerce taraftarına deprem anında ne yapılması gerektiğinin anlatıldığı broşür ve deprem çantalarının olmazsa olmazı el feneri dağıtılarak devre arasında ışık şovu gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının küresel çapta destekçilerinden olan CIFAL Global Network’ün Başkanı Alex Mejia’nın video mesajla katılacağı maçı CIFAL İstanbul Direktörü Ebru Canan-Sokullu ve 15 kişilik UNITAR İstanbul ekibi de yerinde takip etti.

Bahçeşehir Koleji bu mücadelede, eğitim-öğrenimlerini geçtiğimiz ay depremle sarsılan Düzce’de sürdüren ilkokul ve ortaokul öğrencilerini de ağırladı. (İHA)

Bahçeşehir Koleji’nden yeni deprem farkındalığı projesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!