featured

Çağdaş Atan: Umarım mesaj yerine ulaştırılmıştır (Alanyaspor – Kayserispor)

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayserispor’un bugüne kadar kamuoyunun beklentilerinin üzerinde bir futbol oynadığını ifade eden Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, Ligde iyi bir puan kazandık. İyi futbol oynadık. Biz istiyoruz ki maçları ve puanları saha içerisinde kazandığımız gibi saha içerisinde kaybedelim. Evet bugün Alanyaspor’a maçı kaybettik, rakibimizi tebrik ederiz ama nasıl kaybettik bunları da konuşmak gerekir diye düşünüyorum. Bence hiç hak etmediğimiz bir sonuç. Maçın başındaki Candeias’ın pozisyonu haricinde pozisyon vermeden, çok fazla kırılma anının yaşandığı bir maçtı. Hatta pozisyonları saymak istiyorum. Cardoso ile ilk yarıda kaleciyle baş başa kaldığımız pozisyonda yapmış olduğumuz tercih hatası, sonra Mensah’ın Furkan’dan kazandığı toptan sonraki faul pozisyonu, golden önceki faul pozisyonu, 2-1’den sonra Emrah’ın yapmış olduğu tercih, 3-1’deki penaltı pozisyonu, Bilal’in kurtardığı penaltıdaki pozisyon, Cardoso ile Fer mücadelesinde Cardoso’ya gelen darbe. Maçı bu şekilde kaybettiğimizi düşünüyorum ifadelerini kullandı.

UMARIM MESAJ YERİNE ULAŞTIRILMIŞTIR

Karşılaşmada çok iyi oynadıklarını belirten Atan, Bence rakibe 90 dakika boyunca saha içinde çok acı çektirdik. Yüksek şiddetli preslerle, çok top kazanıp gol pozisyonlarına girdik. Fazla pozisyon vermedik ama kaybettik. Sözümün başında söylediğim gibi biz bu puanları sahanın içerisinde kazanıp sahanın içerisinde kaybetmek istiyoruz. Biliyorsunuz ki bu hafta içerisinde tam emin olmamakla beraber, herhalde ilk defa sezonun ortasında bir takımın 3 puanı silindi. Sahanın dışında kaybettiğimiz 3 puanlar gerçekten bizi çok üzüyor. Sezon başından beri çok mesaj verdik; eski başkanımız, şimdiki başkanımız, şehrin ileri gelen büyükleri çok destek oldular, çabalıyorlar. Onlara müteşekkirim gerçekten ama demek ki mesajlarımız tam yerine ulaşmamış. Şu an ortada sürdürülebilir bir yapıya ulaşmamış bir Kayserispor var gibi gözüküyor. Bu durum bugüne kadar kulüple, teknik ekiple, futbolcularla, taraftarlarla, personelle birlikte birleşmiş bir Kayserispor’un ilerleyişini zorlaştıracakmış gibi görünüyor, bizimde ilerleyişimizi zorlaştıracak gibi gözüküyor. Bence önümüzde bir haftalık süreç var. Sözlerimi dikkatle seçmeye çalıştım. Umarım mesaj yerine ulaştırılmıştır. Son olarak şunu da söylemek istiyorum. Oyuncularıma maçtan öncede söyledim. Gerçekten çelik gibiler. Problemlerle karşılaştılar, zorluklarla karşılaştılar ama hiçbir zaman antrenman yapmaktan, çalışmaktan, maçta iyi oynamaktan vazgeçmediler. Onlarla gurur duyuyorum ama Kayserispor’un bir an önce sürdürülebilir, sağlıklı bir ortama tekrardan kavuşması gerekiyor. Yoksa hem bizim hem de kulübün ilerlemesini, tünelin sonunu görmesini zorlaştırıyor diye konuştu.

DHA

Çağdaş Atan: Umarım mesaj yerine ulaştırılmıştır (Alanyaspor – Kayserispor)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!