featured

Emre Belözoğlu’ndan flaş Galatasaray ve Fenerbahçe sözleri!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbolculuk döneminde hem Fenerbahçe hem de Galatasaray formalarını giyen Avrupa futbolunda da hem Inter’in hem Atletico Madrid’in hem de Newcastle’ın başarılarında büyük rol oynayan Emre Belözoğlu’nun NTV’de katıldığı ‘Kırılma Anı’ adlı programda söylediği sözler çok konuşuldu. Şu anda Başakşehir’in başında teknik adamlık kariyerine devam eden 41 yaşındaki futbol adamı futbolculuk kariyerinde yaşadıklarını anlattı.

Galatasaray ve Hagi’nin futbol hayatında nasıl bir yer edindiğinden bahseden Emre Belözoğlu, Fenerbahçeli oluşundan, Inter döneminde yaşadığı zorluklara dair oldukça samimi açıklamalarda bulundu.

63021fe9ae298b288d4e58cd

İşte Belözoğlu’nun çok konuşulacak sözleri şu şekilde:

“Babam Fenerbahçe’liydi. Biz de Fenerbahçe’liydik. O dönem Zeytinburnu başkanı Süleyman başkan kızmıştı bana. Fenerbahçe kongre üyesiydi. Bizim de Fenerbahçe’de oynamamızı istiyordu. O dönem Fenerbahçe’yi çok yakından takip ediyordum.”

“Küçükken YediKule’den Kadıköy’e gitmek zor oluyordu. 13 yaşındaydım. Florya daha yakın bir yerdi. Babam da Galatasaray altyapısında yetişmişti. Orada çok güzel anılar biriktirdim. Buralara gelmemde büyük emekleri vardır.”

“Biz tamamen doğaçlama oynadık genç takımlarda. Bütün antrenörlerimiz bizi eğitmeye çalıştı. Bülent Ünder benim için çok değerli bir hocaydı. Galatasaray gelmemde vesile olanlardan biriydi. Süreç çok çabuk gelişti. Ben doğru eğitildiğimi düşünüyorum.”

“Bugünlere gelmem, Fenerbahçe forması giyip kaptanlığa uzanmam, Galatasaray’da geçirdiğim yıllar sayesindedir.”

63021fb766a97c17eb0fa5cd

Hagi’ye övgü dolu sözler

“Mükemmel bir duyguydu. Çocukken şöhretin hazzı bambaşka. Sahaya çıkıyorsunuz sizi alkışlıyorlar. Futbol hayatımda cümlelerle anlatamayacağım duygular yaşattı. Hagi’nin yerine oyuna girmek zor bir duygu. Türkiye’de gördüğüm en büyük oyuncu Hagi’ydi. Dünyada da gördüğüm 4. ya da 5. oyuncuydu”

“Cumhuriyet tarihinin gördüğü en iyi kadro, tartışmasız Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı kazandığı kadrodur”

Fatih Terim sözleri

“Fatih Hocanın bizde çok emeği vardır. Bizim hep iyi olmamızı isterdi. Fatih Terim’i kızdırmıştım, bir sefer antrenmana geç kalmıştım. Okan Hoca’yı almaya gitmiştim. Trafiğe takıldık ve geç kaldık. Beni 3-4 gün antrenmana almadı.”

“Her oynadığım takımın taraftarı beni çok sevdi. 7 ay Atletico’da oynadım onlar bile beni çok sevdi. Galatasaray taraftarını da anlıyorum. Hiç hak etmediğim kadar sevgisizliği de yaşadım. Hak etmediğim kadar da sevildim.”

63021fc1ae298b27e4411712

‘Sadece Fenerbahçe beni gönderdi’

“Oynadığım takımların hepsinden kendi isteğimle ayrıldım. Sadece Fenerbahçe beni gönderdi. Röportajda Galatasaray taraftarı olduğumu mu söylemişim? Altyapısından yetiştiğim bir takım, belki de ondan öyle bir cevap vermişimdir. Galatasaray’dan yetişmiş, şampiyonluklar yaşamış bir oyuncu olarak yaptığım tercihi bence herkes yapamaz.”

En büyük pişmanlığı

“Inter’de başkan beni çok seviyordu, kalmamı istedi. Sakatlığımı toparlayabileceğimi söyledi ancak ben gitmek istedim. En büyük pişmanlığım bu. Inter’den Newcastle’a geçtiğim dönem Fenerbahçe’den büyük bir teklif almıştım.”

63021fce66a97c188af7a4b7

Fenerbahçe’ye transfer süreci

“Ben sakatlıklardan çok yorulmuştum. Newcastle’da hücum futbolu oynarken bu durum değişti. Türkiye’ye dönmek istedim. Aziz başkan teklif verdiğinde Adnan başkanla konuştum. Geçmişe dayanan bir dostluğumuz vardı. Ona teklifi söyledim ve hayırlısı olsun dedi. Fenerbahçe’ye transfer olduğumda sokakta ilk defa sevilmediğimi hissettim.”

“Ben sokaktaydım. Fenerbahçe de hep sokaktaydı. Fenerbahçe halkın takımıdır. Bu yönümü Fenerbahçe’ye benzetiyorum.”

63021fd866a97c17ecbe706d

Emre Belözoğlu’ndan flaş Galatasaray ve Fenerbahçe sözleri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!