featured

Engelli Halime, azmiyle spor uzmanı oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aksaray’da yaşayan ve akraba evliliğinden dolayı doğuştan kalça çıkıklığı nedeni ile ortopedik engelli Halime Yıldız, bir arkadaşının kendisini engelli sporcularla tanıştırmasıyla spora başladı. Atletizm branşında ilk derecelerini elde eden Yıldız, daha sonra badmintona yöneldi. 2016 yılında uluslararası bir turnuvada milli sporcu olarak ter döktü. Yıldız, “15 turnuvaya katıldım birinden madalyasız döndüm. Hepsinden en az 1, en fazla 3 madalya ile döndüm. Dünya 3.’lüğüm inşallah kasımda birincilik olacak. Bunun dışında 3 tane uluslararası düzeyde birinciliğim, ikinciliğim ve 3 tanede üçüncülüğüm var” dedi.

“Hayalini bile kuramayacağım Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazandım. Millilik sayesinde Aksaray Spor il Müdürlüğü’nde spor uzmanı olarak atandım. Spora başlamadan önce çok fazla ağrı kesici kullanıyordum. Spor sayesinde ağrılarımdan kurtuldum. Babam spor yapmamı istemiyordu. Dünya 3.’lüğü madalyamı götürdüğümde ”Bu ne ki?” dedi. Bu sözüne karşı kendime koyduğum hedef ise birincilik” dedi.

Engelli Halime, azmiyle spor uzmanı oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!