featured

Erzurum’da ‘Uzundere Karakucak Güreşleri’ nefes kesti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Baş pehlivanlar güreşe başlamadan önce Uzundereli imam Sırrı Özdemir tarafından dua edildi. Uzundere Karakucak güreşlerinde 99 bin lira ile meydan ağası Yüksel Araz Seçildi. Meydan Ağası Araz, “Geleneksel Ata sporumuzu her zaman destekleyeceğiz. Bu güzel ortamı Türkiye’nin çoğu yerinde bulamıyoruz. Bu güzel karakucak güreşlerimizin devam etmesi için elimizden geldiğince destekleyip devam etmesini sağlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim, sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.

Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, yaptığı konuşmada, Cumhuriyet ile yaşıt etkinliklerin bayram coşkusuyla yapıldığını söyledi. Uluslararası güreş etkinliğine ev sahipliği yapmanın kendilerine onur verdiğini belirten Aktoprak, “Cumhuriyetimizin kutlama etkinlikleri kapsamında çeşitli programlar yapıyoruz. Karakucak güreşleri de bunlardan sadece bir tanesi. Bugünü coşkuyla, bayram tadında geçirmek için uluslararası karakucak güreşlerini düzenledik. Bizler nefes alıp verdikçe, Cumhuriyet var oldukça bugüne yakışır etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

Uzundere Kaymakamı Kübra Demirer ise güreş festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Uzundere Karakucak güreşlerinde başpehlivan Fatih Yaşarlı oldu. Müsabaka sonunda duygularını paylaşan Yaşarlı, “Çok mutluyum kendi seyircim önünde şampiyon oldum. Herkese çok teşekkür ederim, bütün pehlivanlara da teşekkür ederim” dedi. İHA

Erzurum’da ‘Uzundere Karakucak Güreşleri’ nefes kesti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!