featured

FANATİK ÖZEL | Ahmet Nur Çebi: Amatör şubelerde tarih yazıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beşiktaş , Dünya Kupası arasında hazırlıklarını Antalya’da sürdürüyor. Siyah-Beyazlılarda Başkan Ahmet Nur Çebi de Antalya’ya gelmiş ve burada takımı yakından takip ederken Teknik Direktör Şenol Güneş ile de görüşmeler gerçekleştirmişti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalya kampında FANATİK’e açıklamalarda bulundu ve özellikle mali anlamda amatör şubelerde imza attıkları ilkin önemine dikkat çekti.

6399204a66a97c142e240198

Çebi, Antalya kampında muhabirimiz Orhan Yıldırım’a açıklamalarda bulundu.

‘Tarih yazıldı’

Çebi, “Amatör şubelerimiz çok. Bakmayın amatör diye geçtiklerine. Giderleri çok. Haksız rekabet var. Bankalar, holdingler, belediyeler ile yarışıyoruz. Kulübün en büyük gider kalemlerinden biri olan branşlara sponsorluk bulduk. Tam 105 milyon Lira’lık yükü sağolsunlar, duyarlı üyelerimiz omuzladılar. Hepsine teşekkür ediyorum. Yaptıkları büyük iş. Kulüplerini sahiplenmek. Bu doğrultuda örnek oldular. Mutlaka arkası da gelecektir. Tarih yazılıp bir ilke daha imza atıldı. Ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.

6399206c66a97c142d80f712

‘Satış yapmayacağız’

“Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır” diyen Çebi, sürekli gündeme getirilen borç için de konuştu. Başkan, “Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma yürürlükte. Gelecekte şartlar neyi gerektirir bilemem. Bir söylemim yanlış anlaşıldı. Ben mal, mülk satıp kapatırız diye ifade kullanmadım. Borcun kapatılması için farklı yollar var. Anlaşmaya sadık kalmak. Camianın hep birlikte omuzlaması. Satış yapmak da bir yöntem. Ancak bizim tercih ettiğimiz yol değil” sözlerini sarf etti.

63991f3aae298b41a8520261

‘Saiss ile mutlu olduk’

Fas milli takımıyla Dünya Kupası’nda son 4’e kalan Romain Saiss’le ilgili de konuşan Çebi, “Dünya Kupası finallerine oyuncular gönderdik. Kimisi ile üzülüp, kimisi ile güldük. Saiss kaptan olarak büyük işlere imza attı. Gururlandık. Umarım önce Katar, ardından burada şampiyonluk yaşar” yorumunu yaptı.

FANATİK ÖZEL | Orhan Yıldırım

FANATİK ÖZEL | Ahmet Nur Çebi: Amatör şubelerde tarih yazıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!