featured

Gaziantep ALG Spor kadın futbolunun yeni yıldızlarını arıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yetenekli kadın futbolcu adaylarını seçeceğiz”

Altyapı seçmeleri hakkında açıklama yapan Gaziantep ALG Spor Başkanı Ali Gözcü, “Gaziantep Valisi Davut Gül bizlere okullarda kadın futbolcu tarama yetkisi vermişti. Biz de bu çerçevede Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi ile birlikte altyapı seçmelerine başladık. Kentimizdeki 9 ilçede bütün okulları tarayarak yetenekli kadın futbolcu adaylarını seçeceğiz. Hem şehrimiz hem takımımızı çok iyi temsil edebilecek bir alt yapı oluşturmak istiyoruz. Gaziantep’teki taramayı bitirdikten sonra temsilci hocalarla diğer illerde de altyapı seçmeleri yapacağız. Temel hedefimiz 5 yıl içerisinde Gaziantep’i kadın futbolunda en üst seviyeye çıkarmak. Bu seçmelerde göze giren futbolcu adaylarını da alt ligde yer alan Beykentspor ile yaptığımız anlaşma ile tecrübe kazanmaları için orada oynatacağız. Orada oyuncuları iyi bir şekilde yetiştirerek A takıma kazandırmak istiyoruz” dedi.

Kadın futbolcu adaylarının hedefi A takıma seçilmek

Altyapı seçmelerine katılan Ebru Nur isimli kadın futbolcu adayı, “Futbola karşı geçmişten beri ilgim vardı. Ben de futbolcu olmak istiyordum. Bu nedenle bu altyapı seçmelerine katıldım. İnşallah futbola ALG Spor’da devam edeceğim” derken, Yaren Bodur isimli bir diğer futbolcu adayı ise, “Futbolu küçüklüğümden beri çok seviyorum. O yüzden bu seçmelere geldim. Hedefim buradan A takıma yükselmek, oradan A milli kadın futbol takımına kadar gitmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi Müdürü Mehmet Sübük ise ALG Spor’un Türkiye’nin önde gelen kadın futbol markası olduğunu belirterek, okul olarak altyapı seçmelerinde ALG Spor’a destek verdiklerini söyledi.

İHA

Gaziantep ALG Spor kadın futbolunun yeni yıldızlarını arıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!