featured

Nazilli Belediyespor’un bisiklet takımından kurtuluş turu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“30 Ağustos’tan 5 Eylül’e kurtuluşumuzun 100. yılı” sloganıyla Afyon ve Kütahya’da bulunan şehitlikleri ziyaret eden bisikletçiler, Nazilli’den Afyon’a gittiler. Nazilli Belediyespor’un 8 kişilik bisiklet takımını Belediye Meydanı’ndan uğurlayan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Bisiklet takımımız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, UIu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş Savaşı’nı zafere götüren Büyük Taarruz emrinin verildiği Afyonkarahisar ve Kütahya’da bulunan şehitliklerimizi ziyaret ediyor. Takımımız 5 Eylül günü Nazilli’ye dönerek şehrimizde yapılacak kutlamalara katılacaklar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Turun ilk günü Kütahya Dumlupınar Şehitliği, Sancaktar Anıtı, Zafertepe Şehitliği, Yıldırım Kemal Şehitliği, ikinci gün ise Kocatepe Anıtı ve Çiğiltepe Şehitliği’ni ziyaret ederek 270 kilometre bisiklet süren takım, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlenen resmi törene katıldı. (DHA)

Nazilli Belediyespor’un bisiklet takımından kurtuluş turu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!