featured

TBF’den büyük proje

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, yapımı süren TBF Basketbol Gelişim Merkezi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Etkinliğe Başkan Türkoğlu ve çeşitli medya kuruluşlarının spor müdürlerinin yanı sıra TBF Yönetim Kurulu üyeleri ile basın mensupları katılım gösterdi.

636ec92866a97ce1a4c285af

Başkan Hidayet Türkoğlu, yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden bu yana yapmayı hayal ettikleri proje olduğuna değinerek, “Herkesin kafasında soru işareti vardı. Acaba gerçekleşecek mi diye? Bu süreç bizim için çok değerli. Türk basketbolu için bu zamana kadar hiçbir şey yapılmamış. Bu bizi çok üzmüştür. Ülkemize Cumhurbaşkanı’mızın desteğiyle çok büyük tesisler kazandırıldı. Kendisi bu projeye ilk günden beri sahip çıktı. Bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisinin sayesinde anlamlı bir tesis olacak. Tesiste 5 salonun, kamp merkezlerinin ve seyircilerin güzel vakit geçireceği yerler olacak. Bu projenin önümüzdeki yıl Türk basketboluna kazandırılacağına inanıyoruz. Burada basketbolu daha ileriye taşıyacak ulusal ve uluslararası organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. Buraya geldiğiniz için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

636ec97b66a97ce21d95637d

10 bin kişilik salon

TBF Gelişim Merkezi’nin inşaatını sürdüren firma yönetim kurulu başkan yardımcısı Fatih Demircan ise vaziyet planı üzerinden bilgi verdi. Demircan, projede 10 bin kişilik ana salon, bin kişi kapasiteli bir antrenman ve maç salonu, 500 seyirci kapasiteli 3 altyapı salonu, basketbol müzesi ve kütüphanesi, alışveriş, konser ve yeme-içme alanları ile sporcu ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir spor oteli olacağını dile getirdi.

Yapılan açıklamaların ardından Başkan Türkoğlu, spor müdürlerine tesis inşaatını gezdirdi. Etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı.

636eca4466a97ce1a4c285d5

Mini yorum – Gökhan German

Basketbolun geleceği burada

TBF Basketbol Federasyonu, uzun süredir yapmayı planladığı ‘Müthiş proje’de yolu yarılamak üzere. Basketbol Gelişim Merkezi, tamamlandığı zaman Türk basketboluna ömür boyu hizmet edecek. Başkan Hidayet Türkoğlu ve yönetiminin vizyonunu alkışlamak gerekiyor. 10 bin kişilik salon, 3 adet altyapı antrenman ve maç salonu, TBF binası, otel, kamp merkezi, sosyal alanlar vs vs… Tü rk futbolunun yıllardır böyle bir merkezi var. Türkiye’nin ikinci en büyük sporu olan basketbolun da böyle bir tesise çok ihtiyacı bulunuyordu. Türkoğlu ve ekibi bu hayali gerçekleştirmek üzere. Ta mamlandığında, Türk basketbolu uzun yıllar tesis sıkıntısı çekmeyecek ve basketbol bir mabede kavuşacak.

TBF’den büyük proje

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!