featured

Türkiye, krikette Avrupa’da söz sahibi olacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından Denizli’de düzenlenen Büyükler ve 19 Yaş Altı Kadınlar Türkiye Kriket Açık Alan Şampiyonası, Pamukkale ilçesi Akköy Stadında bugün başladı. Malatya İl Karması ve Parsspor Kulübü karşılaşmasıyla başlayan şampiyonaya 10 ilden 10 takım ve 157 sporcu katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli’nin 4 gün boyunca krikette önemli buluşmalardan birine ev sahipliği yapacağını belirterek, “Bu şampiyonanın sonunda da milli takım seçmeleri gerçekleşecek. Böyle güzel bir turnuvaya ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı mutluyuz. Denizli’de sporun gelişmesi aynı zamanda da fazla bilinmeyen yeni spor dallarının ilimizde tanıtılması ve yaygınlaşması adına kriket şampiyonasının çok önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

6399d2de66a97c2ff9e7919e

ALTA: 5 YILLIK KALKINMA PLANI YAPIYORUZ

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Kriket Asbaşkanı Hasan Sabit Alta ise şampiyonanın sonunda olimpiyatlar için aday kadro çıkaracaklarını söyleyerek, “Türkiye’de kriket sporunu her yerde oynatmak istiyoruz. Özellikle ailelerle birlikte bunu yapmak istiyoruz. Hedeflerimizden birisi de bu. Türkiye’de her ilde, her ilçede, mahallede, köyde, sokakta kriket oynatmak istiyoruz. Bunun için hazırlıklarımızı yaptık. Dünya Kriket Konseyi’nden Türkiye’ye büyük destek sağlanıyor. Şu anda 10 bin malzeme var. Bu malzemeleri bütün kulüplere ve okullara dağıtacağız. Bu potansiyeli yaptığımızda sporcu sayısı artacaktır. Kriket sporunda 5 yıllık kalkınma planı yapıyoruz. 2023 yılıyla ilgili yapacağımız organizasyonlar çok önemli. Kriket Konseyi’ne de bunu ilettik. Kadın sporcularımızın 5 yıl içinde Avrupa’da söz sahibi olacağını da konseye söyledik ve buna inandık. Yabancı antrenörlerimiz buraya gelecek ve milli takımı seçecek. Burada seçilecek olanlar 2028 olimpiyatlarında kadroya dahil olacaklar” dedi.

Şampiyona 18 Aralık’ta sona erecek.(DHA)

Türkiye, krikette Avrupa’da söz sahibi olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!