featured

Vestel personelinden Lenin Peak Ekspedisyon denemesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gürlekci 16/30 Temmuz tarihleri arasında katılım sağladığı 7132 metre yüksekliğindeki Lenin Peak tırmanış faaliyetinde 16 Temmuz itibariyle irtifa kazanımı ile Lenin zirve ilerleyişinde 22 Temmuz tarihinde geçirdiği akut dağ hastalığı nedeniyle belirtilen tarihte 4 bin 400 metre yüksekliğindeki kamp 1’de 4 gün istirahat ve ilaç desteği ile kendini toparladı. Rahatsızlığını atlatan Gürlekci 27 Temmuz tarihinde Lenin Peak dağının yanında bulunan ve 5130 metre yüksekliğinde olan Yuhin Dağ tırmanışı başarılı bir şekilde tamamladı.

Gürlekci, Vestel Şirketler Grubuna desteğinden dolayı teşekkür ederek, şirket genelinde doğa ve dağcılık sporunu yaygınlaştırmayı amaçladığını belirtti. Gürlekci, öncelik olarak 2023 yılında 8 bin 13 metre yüksekliğindeki Shishapangma Dağı ve 6 bin 812 metre yüksekliğindeki Ama Dablam faaliyetine katılarak Türkiye’yi ve Vestel’i temsil etme hedefinde olduğunu kaydetti.

İHA

Vestel personelinden Lenin Peak Ekspedisyon denemesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BültenSpor - Spor Dünyasının Bülteni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!